Погашення кредиту ВТБ узгодили, проте угоду ще не підписали - Колобов

П'ятниця, 25 травня 2012, 11:57

Вирішення питання розрахунків з російською групою ВТБ знайдено, в той же час відповідна угода поки не підписана.

Про це повідомив міністр фінансів України Юрій Колобов, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ми в процесі переговорів. Переговори конструктивні. У нас рішення знайдено, тому все буде добре. Я звик коментувати те, що вже підписано і лежить на папері. Поки ще нічого не підписано - коментувати не можу. Ми обмінялися листами, у нас рішення знайдено. Воно буде оприлюднено найближчим часом", - сказав він журналістам під час міжнародної конференції Асоціацій платників податків світу в Києві в п'ятницю.

Нагадаємо, що Україна планує частково рефінансувати борг перед ВТБ на 2 млрд доларів, термін погашення якого наступає в червні цього року, шляхом випуску облігацій внутрішньої державної позики на 1 млрд доларів.

Російський ВТБ в червні 2010 року надав Україні шестимісячний бридж-кредит (перед розміщенням суверенних євробондів і отриманням першого траншу кредиту МВФ) на 2 млрд доларів під 6,7% річних.

Пізніше ВТБ переуступив права за кредитом України VTB Capital plc, яка також входить до групи ВТБ.

Піврічний кредит тричі продовжувався в цілому ще на 1,5 роки, хоча в листопаді 2011 року прем'єр-міністр України повідомив про досягнення домовленості щодо його переоформлення в довгостроковий кредит.

Як повідомлялося, 8 травня прем'єр-міністр Микола Азаров повідомив про досягнення домовленості з ВТБ з питання погашення кредиту.

Пізніше ЗМІ повідомили, що згідно з домовленістю, 500 млн доларів суми кредиту буде погашено "живими" грошима, для погашення 500 млн доларів буде залучено новий кредит ВТБ; ще 1 млрд доларів буде рефінансовано шляхом випуску євробондів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"