Думка експерта: Зміни до Податкового кодексу дозволять малому бізнесу адаптуватися до нових умов

Четвер, 24 травня 2012, 15:40

Законопроект про внесення змін до Податкового кодексу містить норми, які дозволять малому бізнесу адаптуватися до нових умов.

Про це заявив голова Комітету ВР з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Віталій Хомутиннік, коментуючи прийнятий Радою законопроект про внесення змін до Податкового кодексу щодо вдосконалення деяких податкових норм (№ 9661-д).

За його словами, особливу увагу в законопроекті приділяється удосконаленню спрощеної системи оподаткування.

"Практика введення спрощенки (з 1 січня 2012 року) показала, що нову систему обрало більше підприємців, ніж було до вступу в силу закону. Так, наприклад, в нинішньому році кількість спрощенців зросла на більш ніж 100 тис осіб", - підкреслив він.

Політик зазначив, що законопроект містить норми, які дозволять малому бізнесу адаптуватися до нових умов, для чого передбачається мораторій на застосування адміністративних санкцій за окремі порушення податкового законодавства до кінця нинішнього року.

За словами Хомутинніка, це стосується порушень у заповненні податкових декларацій, сплати єдиного податку в розмірі 15 відсотків для підприємців 1 і 2 груп, які ведуть діяльність, не зазначену у свідоцтві, помилок у заповненні книги ведення доходів і витрат.

"Ми врахували пропозиції представників малого бізнесу і спростили процедуру реєстрації платників єдиного податку платниками ПДВ. Зокрема, скасовується обмеження щодо добровільної реєстрації платників ПДВ (не тільки в сфері малого бізнесу). Крім того, скорочено термін реєстрації платників ПДВ у податкових органах з 10 до 5 робочих днів, вдосконалюється порядок нарахування ПДВ у туристичній сфері", - підкреслив він.

"Зміни стосуються удосконалення системи податкового адміністрування, передусім, у сфері лібералізації податкових процедур. Так, наприклад, спрощується процедура відкриття банківських рахунків, а також порядок підписання податкової декларації підприємцем у разі відсутності у нього фахівця, який відповідає за бухгалтерський облік", - пояснив Хомутиннік.

За його словами, законопроект також дозволяє виробникам і торговцям ювелірними виробами використовувати спрощену систему оподаткування і платити єдиний податок в розмірі 5% від доходу.

Крім того, сказав Хомутиннік, буде продовжено мораторій на введення в дію податку на нерухоме майно до 1 січня 2013 року.

"Це пов'язано з тим, що урядом подано законопроект, в якому пропонується нова концепція податку на нерухомість, цей податок вимагає комплексних змін, над якими профільний комітет спільно з урядом будуть працювати. Узгоджена редакція буде винесена в сесійний зал", - підсумував він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!