Перші українські сири поставлено в Росію

Четвер, 24 травня 2012, 12:31

Перша партія українських сирів перетнула українсько-російський кордон після отримання дозволу відновити поставки до Росії.

Про це повідомив УНІАН у РФ Надзвичайний і Повноважний Посол України в Росії Володимир Єльченко.

"Вчора в другій половині дня перша партія сирів перетнула українсько-російський кордон. Кілька фур повезли кілька десятків тонн українських сирів", - повідомив Єльченко.

Він зазначив, що затримок на кордоні не було, оскільки є всі необхідні дозволи.

Посол відзначив, що сотні українських робітників зможуть повернутися на свої робочі місця. За його словами, до цього моменту виробництво на кількох сирзаводах в Україні було заморожене.

Єльченко повідомив, що ще три українські підприємства продовжують процедуру перевірки і сертифікації.

"Найближчими днями вони мають представити, як і перші чотири заводи, тестові партії сиру, буде проведено відповідні лабораторні дослідження, видано сертифікат, і вони також відновлять експорт", - сказав він.

Єльченко також заначив, що кілька днів тому Україна передала російській стороні список сертифікованих лабораторій, які після відповідної угоди надалі перевірятимуть якість сирів на українській території.

8 лютого 2012 року Росспоживнагляд заборонив ввезення сирів трьох українських підприємств – ПП КФ "Прометей" (Чернігівська обл.), АТ "Пирятинський сирзавод" (Полтавська обл.), ТОВ "Гадячсир" (Полтавська обл.), заявивши, що в українських сирах виявлено велику кількість пальмової олії.

У Держветфітослужбі України ці претензії назвали безпідставними.

Пізніше російська сторона заборонила ще 4 українським підприємствам поставляти сир на територію Росії. До цього списку потрапили Баштанський і Лозовський сирзаводи, "Бель Шостка Україна" і Хмельницька маслосирбаза.

3 квітня, за результатами переговорів міністра економічного розвитку і торгівлі України Петра Порошенка з головою Росспоживнагляду Геннадієм Онищенком, було заявлено, що обмеження на імпорт твердих і напівтвердих сирів українського виробництва з боку РФ буде знято після відпрацювання зауважень, які висловила російська сторона під час перевірки ТОВ "Гадячсир".

10 квітня фахівці Росспоживнагляду прибули до України для перевірки, зокрема, Пирятинського сирзавода і ПП КФ "Прометей".

17 квітня на брифінгу в Москві Порошенко повідомив, що три з семи українських заводів відновлюють поставки сиру до Росії.

За його словами, йдеться про ПП КФ "Прометей" (Чернігівська обл.), АТ "Пирятинський сирзавод" (Полтавська обл.) і ТОВ "Гадячсир" (Полтавська обл.), які пройшли перевірку Росспоживнагляду.

11 травня Росспоживнагляд заявив, що готовий дозволити четвертому підприємству - "Дубномолоко" - відновити поставки сирів до Росії.

Проте 16 травня Онищенко повідомив, що Росспоживнагляд під час лабораторного контролю знайшов недоліки в зразках сиру двох українських заводів, які раніше одержали дозвіл відновити поставки своєї продукції на російський ринок, аналіз зразків із двох інших підприємств поки що не завершено.

18 травня прес-секретар Росспоживнагляду Любов Воропаєва повідомила, що чотири українських сирзавода пройшли лабораторний контроль і відновлюють поставки до Росії.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!