Ставицький прогнозує, що до 2020 року Україна буде незалежною від російського газу

Четвер, 24 травня 2012, 12:18

Видобуток альтернативних видів палива, в тому числі сланцевого газу, дозволить Україні вже до 2020 року домогтися повної енергетичної незалежності.

Про це 24 травня на регіональному семінарі з питань розробки родовищ сланцевого газу заявив міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький.

Як повідомляє ZN.UA, міністр нагадав, що переможцями конкурсів з розробки і видобутку вуглеводнів на Юзівській і Олеській площах стали компанії Shell і Сhevron.

За словами міністра, протягом найближчого часу, до 5 червня, будуть оголошені тендери на розробку і видобуток сланцевого газу ще на двох газоносних площах — Скіфській і Фороській. Переможці цього тендеру стануть відомі через 60 днів.

Ставицький запевнив, що влада не буде створювати перешкод потенційним інвесторам. За його словами, влада Львівської, Харківської та Донецької областей не має претензій до розробників газоносних площ.

У свою чергу, присутній на семінарі посол США Джон Теффт зазначив, що в результаті видобутку даних енергоресурсів Україна може перетворитися з імпортера на експортера газу.

"Якщо розвідка і видобуток будуть проводитися грамотно і ефективно, це принципово зміцнить енергетичну самостійність країни", — заявив дипломат.

Нагадаємо, промисловий видобуток газу на Юзівській і Олеській площах має початися у 2017 році. Буріння на Юзівській площі (Харківська та Донецька обл.) має розпочатися вже у 2013 році, дослідно-промислова розробка — у 2015 році.

Початок робіт на Олеській площі (Львівська та Івано-Франківська обл.), заплановано на 2014 рік, дослідно-промислову розробку — на 2016 рік.

За базовим сценарієм, Україна зможе видобувати на Юзівській і Олеській площах 15 млрд куб. м. газу на рік. А оптимістичний сценарій передбачає видобуток в пікові роки близько 50 млрд куб. м. газу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!