Будівництву "Південного потоку" заважає чорноморський курорт

Середа, 23 травня 2012, 11:44

"Газпром" ще не отримав дозволу на будівництво газопроводу "Південний потік" через територію курорту федерального значення Анапа на Чорному морі.

Про це передає "Лєнта.ру" з посиланням на "РБК daily".

За даними видання, якщо газова монополія не зможе отримати дозвіл протягом місяця, початок будівництва газопроводу може бути відкладений.

"Газпрому" необхідно домогтися підписання відповідної постанови уряду, проте такий документ до сих пір навіть не був внесений в Главдержекспертизу.

Старт будівництва "Південного потоку" заплановано на грудень 2012 року, але підготовка необхідної інфраструктури повинна початися вже в третьому кварталі.

У вівторок, 22 травня, прес-служба "Газпрому" розповсюдила повідомлення про те, що реалізація проекту йде відповідно до графіка.

Газопровід "Південний потік" будується для постачання російського газу Центральній і Південній Європі в обхід України.

Прокладка газопроводу буде проходити в два етапи.

Спочатку буде побудованха підводна ділянка - вона пройде по дну Чорного моря з Росії до Болгарії.

Потім трубопровід повинен бути розділений на дві гілки.

В даний час Росія ще обговорює з європейськими країнами, як по їх території буде проходити "Південний потік".

Найбільш вірогідний варіант - газ потраплятиме в Центральну і Західну Європу через Сербію та Італію, де будуть побудовані нитки газопроводу.

Орієнтовна вартість труби з пропускною здатністю в 63 мільярда кубометрів газу оцінюється в 15 мільярдів євро, з яких 10 мільярдів євро підуть на морську ділянка, а 5 мільярдів - на сухопутну.

Проект повинен бути завершений до 2015 року.

Раніше прем’єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що будівництво "Південного потоку" економічно невигідне як Україні, так і Росії, тому що на будівництво цього газопроводу РФ витрачає 50 мільярдів євро, у той час як модернізація української ГТС потребує 1,5 мільярда євро.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!