США знайшли в Білорусі "центр глобального відмивання грошей"

Вівторок, 22 травня 2012, 19:42

Американське Міністерство фінансів назвало білоруський CredexBank "ключовим центром глобального відмивання грошей".

Про це повідомляє "Лєнта.ру" з посиланням Agence France-Presse.

У відомстві зазначили, що сумнівна структура власності цієї фінустанови і недотримання елементарного антивідмивного законодавства таять в собі ризики для американського фінансового сектора.

Міністерство додало CredexBank в список тіньових банків у зв'язку з тим, що він, імовірно, причетний до великої кількості транзакцій, що служили для відмивання коштів на користь фіктивних компаній.

Санкції дозволяють владі США забороняти операції CredexBank до тих пір, поки він не почне працювати за міжнародними стандартами.

За інформацією влади США, власник банку - швейцарський інвестиційний холдинг Vicpart Holding (зареєстрований у Фрібуре) - не має у своєму розпорядженні інших активів.

Параграф 311 патріотичного акту США, відповідно до якого CredexBank помістили в "чорний список", до цього застосовувався тільки стосовно дев'яти банків у чотирьох юрисдикціях, повідомляє Dow Jones.

На сайті infobank.by повідомляється, що CredexBank був заснований в 2001 році у вільній економічній зоні "Мінськ" як "Північний інвестиційний банк".

У 2007-му банк змінив назву на ЗАТ "Кредексбанк".

У рейтингу білоруських банків станом на листопад 2011 року CredexBank займає 27-е місце за активами і 16-е місце - за власним капіталом (15,6 мільйона євро).

На початок 2012 року, активи фінустанови становлять 388,9 мільярда білоруських рублів (37 мільйонів євро).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!