Китайці випробували надсучасний винищувач, створений за вкраденими технологіями

Понеділок, 21 травня 2012, 13:18

Китайці випробували в польоті другий екземпляр свого винищувача-невидимки п'ятого покоління J-20.

Тест відбувся у середині травня в дослідницькому центрі міста Ченду - адміністративного центру південно-західної провінції Сичуань, передає zn.ua.

Вперше J-20 "Могутній дракон" пройшов льотні випробування у січні 2011 року. Тоді про це теж стало відомо завдяки "витокам" на неофіційних китайських ресурсах.

Влада ж підтвердила інформацію лише кілька днів по тому.

Як вважають фахівці, J-20 складе конкуренцію американському F-22 Raptor - єдиному у світі винищувачу-невидимці п'ятого покоління, який вже стоїть на озброєнні.

Більше того, на Заході вважають, що китайський та американський літаки підозріло схожі в деталях.

Існує думка, що китайці отримали деякі новітні авіаційні технології, включаючи "стелс", зі схем, вкрадених у США чи Росії.

Підозрілим також здався той факт, що Китай дуже швидко створив винищувач і почав проводити випробування.

Спочатку у Пекіні говорили, що він з'явиться не раніше 2017 року, а в Америці і зовсім очікували побачити перший китайський винищувач-невидимку у 2020 році або навіть пізніше.

За однією з версій, технологію "стелс" при створенні J-20 китайці могли скопіювати з американського F-117, що розбився у 1999 році у Сербії. Уламки вони, можливо, купили у місцевих фермерів.

Самі китайці категорично заперечують, що побудували свій літак на основі чужих технологій, і запевняють, що це виключна заслуга їхніх власних розробників та інженерів.

Це підтверджують і китайські льотчики-випробувачі: один з них розповів, що деякі характеристики, якими володіє J-20, - це справжній технологічний прорив країни.

Разом з тим, поки на J-20 стоять імпортовані російські двигуни. Так що поки китайці не створять свій аналог, новітні винищувачі не надійдуть у серійне виробництво. 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"