S&P уперше від початку кризи підвищило рейтинг Греції

Середа, 2 травня 2012, 18:02

Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's підвищило рейтинг Греції з "SD" (вибірковий дефолт) до "ССС" зі "стабільним" прогнозом.

Агентство пояснило свій крок завершенням програми обміну державних облігацій країни, повідомляє DT.UA.

Борговий тягар залишається, як і раніше, важким для Греції, незважаючи на позитивний вплив реструктуризації заборгованості у результаті обміну облігацій приватними інвесторами.

Агентство попереджає, що рецесія єврозони і результат парламентських виборів 6 травня можуть ускладнити податково-бюджетне регулювання, необхідне для подальшого скорочення держборгу.

Як відомо, у середині березня в S&P вже повідомляли про можливе підвищення рейтингу Греції у зв'язку із завершенням списання половини боргу приватними інвесторами.

За тиждень до цього Афінам вдалося домогтися згоди банкірів на обмін випущених раніше облігацій на нові із більшим терміном погашення і меншою вартістю.

В результаті 350-мільярдний борг Греції вдалося знизити на 107 млрд євро.

Згода приватних інвесторів на списання боргу була однією з основних умов, на яких ЄС і МВФ були готові надати Греції другий пакет фінансової допомоги в розмірі 130 млрд євро.

20 березня Афіни отримали перший транш у розмірі 7,5 млрд євро.

30 березня грецький прем'єр-міністр Лукас Пападемос заявив, що країні може знадобитися третій пакет фінансової підтримки. Тоді глава кабінету міністрів не уточнив обсягу кредиту.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!