Сонячні фірми "родини" Клюєва і Януковича перевели на Кіпр і селян

Субота, 19 травня 2012, 12:29

Численні кримські "сонячні" фірми ActivSolar, які побудували чотири електростанції в Криму, відразу були продані на офшорні компанії або фізосіб із сільською пропискою.

Про це пише "Дзеркало тижня".

Як писала раніше "Українська правда", ActivSolar пов'язана з фірмами, близькими родині президента Януковича і братів Клюєвих.

За даними "Дзеркала тижня", ActivSolar було створено близько 40 фірм, зареєстрованих у Криму, Миколаївській і Одеській областях.

Як повідомив виданню гендиректор української дочки ActivSolar Михайло Черевко, така кількість компаній створена, щоб зручніше залучати інвестиції.

За його інформацією, для будівництва станцій у Криму компанії ActivSolar вдалося залучити 8,1 млрд гривень інвестицій.

"В основному це позикові кошти від закордонних банків. Ні копійки бюджетних грошей для будівництва сонячних парків використано не було", - підкреслює гендиректор.

Щоправда, питання про те, що кредити бралися під державні гарантії, було проігнороване.

Автори матеріалу вирішили продовжити розслідування і знайшли майже тотальну ж зміну власників у тих ТОВ, які вели будівництво черг усіх чотирьох станцій, а потім одержали "зелений тариф" на 20 років.

Так, новими власниками пула трьох "Крайміа солар" (станція "Родніково") стали не відомі Google жителі Чернігівської області - основна частка у Вікторії Безпалої із села Дрімайлівка, у жителя с.Новосільці Київської області Сергія Надточія - скромна частка в 12 гривень.

Зате він присутній у співзасновниках ще двох плеяд фірм станцій "Мітяєво" і "Охотніково", причому партнер у нього вже більш солідний - фірма "Красоліна інвестмент ЛТД", із адресою прописки Нікосія, Кіпр.

На Кіпрі зареєстрований і новий співвласник фірм, що будували "Перово", - "Оурніа Комершл ЛТД", хоча 15-гривнева частка дісталася ще одному жителеві Чернігівської області - Сергієві Розю, який також числився раніше керівником або співвласником кримських фірм.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!