Євро досяг мінімуму за півтора роки

П'ятниця, 18 травня 2012, 09:07

Європейська валюта продовжує втрачати позиції - вчора її курс досяг мінімуму за останні півтора роки.

Загроза повторення рецесії в єврозоні, а також посилювання боргових проблем у регіоні викликали стрімке знецінення євро, пише "Комерсант-Україна".

Вчора його курс досяг мінімального рівня за останні півтора роки, опустившись до 1,26 долара на момент відкриття торгів на американському ринку.

Це найнижчий рівень з 25 серпня 2010 року, коли євро впав до 1,27 долара.

Цього разу падіння було спровоковане негативними новинами про рецесію в Іспанії, ВВП якої скоротився на 0,3% з початку року.

Проте ключовою проблемою залишається ситуація в Греції, в очікуванні результатів парламентських виборів якої застигла вся Європа.

У самій країні також наростає паніка — за понеділок-вівторок населення Греції зняло з банківських рахунків 1,2 млрд євро.

Міжбанківський український ринок учора також зазнав тиску негативних новин - за даними валютного індикатора, курс євро опустився до 10,23/10,26 грн.

На сьогодні НБУ встановив офіційний курс в 10,13 грн за євро.

Експерти говорять, що подальша доля європейської валюти визначиться після парламентських виборів у Греції 17 червня.

Ситуація до кінця року може змінитися як в позитивний, так і в негативний бік.

"Зараз проблема світу номер один — це Греція. Курс євро на 95% залежить від його подальшої долі. Проте в другій половині року можуть виникнути великі складнощі десь іще", - вважає аналітик "Трійка Діалог Україна" Євген Гребенюк.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!