Рада не дозволила чиновникам брати хабарі

Четвер, 17 травня 2012, 15:27

Верховна рада визначила правила етичної поведінки для осіб, уповноважених виконувати функції держави або місцевого самоврядування, при виконанні ними посадових повноважень.

За прийняття в цілому законопроекту №4420-д проголосували 265 депутатських карток при 226 мінімально необхідних, повідомляє агентство "Українські новини".

Загальні положення законопроекту "Про правила етичної поведінки" визначають перелік осіб, на яких буде поширюватися чинність закону.

До них, зокрема, належать президент, голова Ради і його заступники, депутати всіх рівнів, прем'єр-міністр, члени Кабінету міністрів, керівники інших центральних органів виконавчої влади, голова Служби безпеки України, генеральний прокурор, голова Національного банку, судді Конституційного Суду та інших судів.

Також чинність закону поширюється на всіх нижчих за рангом чиновників.

Рада закріпила, що відповідні особи повинні терпляче, з повагою ставитися до політичних поглядів, ідеологічних течій і релігійних переконань інших осіб, а також діяти неупереджено у відносинах із громадськістю, незважаючи на особисті інтереси, свою прихильність або несприйняття інших осіб.

Чиновники повинні об'єктивно, неупереджено, компетентно, вчасно, результативно і з розумінням виконувати службові повноваження, рішення й доручення органів та осіб, яким вони підпорядковуються.

Також вони повинні, незважаючи на особисті інтереси, вживати вичерпних заходів для недопущення конфлікту інтересів, а також не допускати дій або бездіяльності, які можуть спровокувати виникнення такого конфлікту інтересів або створювати враження його існування.

Рада встановила, що за порушення правил етичної поведінки чиновник може бути притягнутий до дисциплінарної, адміністративної, кримінальної та матеріальної відповідальності.

Крім того, парламент визначив правила поведінки чиновників, якщо їм пропонують одержання неправомірної вигоди або подарунка (пожертвування).

При цьому встановлено, що такі чиновники повинні невідкладно відмовитися від пропозиції, по можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію, залучити свідків, якщо це можливо, у тому числі із числа колег по роботі, і письмово повідомити про інцидент своєму керівникові або колегіальному органу.

Ініціатори законопроекту - депутати Ради, які є членами парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією.

Закон набуває чинності через 30 днів від дня його опублікування.

Як відомо, у 2010 році про намір спільно розробити кодекс етики поведінки державних службовців заявляло Головне управління державної служби разом із бюро з питань антикорупційної політики секретаріату Кабміну.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!