Нафта торгується різноспрямовано через дані про запаси у США і статистику з Японії

Четвер, 17 травня 2012, 10:16

Світові ціни на нафту демонструють змішану динаміку в четвер на тлі щотижневих даних щодо комерційних запасів сировини на гуртових складах США, а також статистикою по ВВП Японії за перший квартал 2012 року, яка перевершила прогнози аналітиків.

Про це свідчать дані торгів, передають "РИА новости" з посиланням на Bloomberg.

Вартість червневих ф'ючерсів на американську легку нафту марки WTI на ранок четверга зросла на 0,41 долара, або на 0,44%, - до 93,22 долара за барель.

Ціна червневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знизилася на 0,39 долара, або на 0,36%, - до 109,36 долара за барель.

За даними міністерства енергетики США, комерційні запаси нафти в США (виключаючи стратегічні запаси) за тиждень, що завершився 11 травня, зросли на 2,1 мільйона барелів, або на 0,6%, - до 381,6 мільйона барелів.

Аналітики очікували збільшення запасів на 1,8 мільйона барелів.

Крім того, з негативом були сприйняті повідомлення агентства Кіодо про те, що влада США закликала партнерів по G8 бути готовими до "розпечатання" стратегічних запасів нафти до липня, коли набуде чинності ембарго ЄС на постачання сировини з Ірану.

У той же час, порадували учасників ринку макроекономічні новини з Японії.

ВВП країни зріс на 1% в квартальному і на 4,1% в річному вираженні, що краще за прогнози аналітиків в 0,9% і 3,5% відповідно.

"Японія демонструє стабільне відновлення економіки, але я не виключаю, що така динаміка ВВП не збережеться в довгостроковій перспективі", - заявив головний економіст Meiji Yasuda Life Insurance Co. в Токіо Юічі Кодама.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"