Росія не відмовиться від обмежень у торгівлі з Україною

Понеділок, 14 травня 2012, 15:41

Росія не може відмовитися від антидемпінгових заходів у рамках зони вільної торгівлі СНД відносно України.

Про це заявив голова комітету Держдуми Росії у справах СНД і зв'язках із співвітчизниками Леонід Слуцький, повідомляє агентство УНІАН.

"Якщо говорити про зону вільної торгівлі, то в березні планувалася синхронна ратифікація в Держдумі і Верховній раді, але досі це досьє (законопроект) не передане у ВР. Чому? Не влаштовують антидемпінгові заходи, а ми без них не можемо", - сказав Слуцький.

"Уявіть собі, що завтра Україна підпише таку зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, і тоді залізні контейнери, свинина, яловичина не найкращої якості українського виробництва хлинуть на наш ринок. Ми зобов'язані тут мати можливість запровадження санкцій", - додав він.

За словами Слуцького, коли йдеться про Росію і Україну, це одна ситуація, але коли йдеться про те, що таких зон вільної торгівлі буде кілька, це інше питання.

За його словами, товари, які виробляються в Україні і Євросоюзі, дещо різної якості, і "на цей випадок ми страхуємося суто теоретично".

Слуцький зазначив, що якщо подивитися на досвід Азіатсько-Тихоокеанського регіону, де де-факто створена найбільша на планеті зона вільної торгівлі, там скрізь передбачена можливість введення антидемпінгових заходів, які ще не застосовувалися.

"Я розумію всі емоції і Банкової, і Кабміну, але думаю, ми прийдемо до спільного знаменника. Адже, м'яко кажучи, це не центральний пункт договору про зону вільної торгівлі. Сподіваюся, що це досьє найближчим часом буде передане у ВР і ратифіковане. ЗСТ однаково потрібна Україні і Росії", - сказав Слуцький.

Як повідомлялося, 18 жовтня 2011 року в Санкт-Петербурзі прем'єр-міністри країн СНД підписали угоду про створення зони вільної торгівлі.

Угоду підписали Росія, Україна, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Таджикистан, Молдова і Киргизстан.

Не підписали документ Азербайджан, Туркменістан і Узбекистан. Разом із тим, було заявлено, що ці країни планують приєднатися до нього.

Документ має набути чинності після закінчення 30 днів з дати отримання депозитарієм третього повідомлення про виконання сторонами, що підписали його, внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття його чинності.

Проте в України з'явилися зауваження до угоди, які полягають у нерівності умов, що стосуються введення торгових обмежень країнами Митного союзу та іншими членами СНД.

Верховна рада досі не ратифікувала цю угоду.

2 квітня 2012 року тодішній президент Росії Дмитро Медведєв підписав закон про ратифікацію угоди.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"