Китай, Японія і Південна Корея почнуть переговори про створення зони вільної торгівлі

Неділя, 13 травня 2012, 14:09

Китай, Японія і Південна Корея домовилися почати переговори про створення зони вільної торгівлі до кінця 2012 року.

Про це заявив прем'єр Держради КНР Вень Цзябао після тристоронньої зустрічі керівників країн, що відбулася 13 травня в Пекіні, повідомляє DT.UA.

Японію на зустрічі представляв прем'єр-міністр Есіхіко Нода, Республіку Корея - президент Лі Мен Бак.

"Сторони домовилися створювати стабільні, справедливі і прозорі умови для розширення взаємних інвестицій, а також для подальшого поглиблення економічної інтеграції", - зазначив Вень Цзябао на прес-конференції за підсумками саміту, назвавши домовленість "важливим стратегічним рішенням".

Він підкреслив, що економіки трьох держав є "скоріше взаємодоповнюючими, ніж конкуруючими".

Учасники переговорів домовилися про взаємне просування і захист інвестицій, що стало першим "каменем" у фундаменті більш активного розвитку тристоронніх економічних зв'язків.

Саме угода про інвестиційне співробітництво має лягти в основу створення в подальшому зони вільної торгівлі між трьома азіатськими сусідами і потужними світовими економіками.

Всі три держави мають ВВП більше 15 трлн доларів.

Питання створення тристоронньої ЗВТ стоїть на порядку денному вже понад 10 років. У період з 1999 по 2011 рр. обсяг торгівлі між КНР, РК і Японією збільшився з 130 млрд до 690 млрд доларів.

КНР є найбільшим торговим партнером для Японії і Південної Кореї, а ті, в свою чергу, займають відповідно 4 і 6 сходинку в списку зовнішньоторговельних партнерів Китаю.

ЗВТ дозволить ще більше поліпшити цей показник, а також буде сприяти зростанню економік самих країн - її учасниць, вважають експерти.

Крім того, створення такої зони сприятиме економічному розвитку і процвітанню всього азіатського регіону.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!