Росіяни пригрозили обмежити ввезення рослин з України

П'ятниця, 11 травня 2012, 12:12

Россільгоспнагляд направив листа до керівництва національних організацій з карантину та захисту рослин України та Молдови, висловивши стурбованість у зв'язку з порушеннями при ввезенні з цих країн підкарантинної рослинної продукції в багажі та ручній поклажі пасажирів.

Про це пише Gazeta.ua із посиланням на прес-службу відомства.

"Лише з 1 січня по 1 травня 2012 року в пунктах пропуску через державний кордон Росії на залізничних станціях Брянської області, в ручній поклажі та багажі пасажирів, які прибули з України і Молдови, в 47 випадках було виявлено більше 4 тонн підкарантинної продукції, включаючи 200 кг насіння гарбуза, 100 кг квасолі, 600 кг черемші, 3,3 тонни волоських горіхів, чотири тисячі саджанців троянд. Ця продукція категорії високого фітосанітарного ризику, ввозилася без фітосанітарного і без необхідних фітосанітарних сертифікатів", - сказано в повідомленні.

Россільгоспнагляд підкреслив, що Україна та Молдова є країнами із "несприятливим фітосанітарним становищем".

У своєму зверненні Россільгоспнагляд звернувся до національних організацій з карантину та захисту рослин цих країн, просив вжити необхідних заходів для припинення нелегального ввезення підкарантинної продукції на територію Росії.

"У разі неприйняття таких заходів, Россільгоспнагляд залишає за собою право вживання необхідних заходів щодо забезпечення фітосанітарної безпеки щодо рослинних вантажів, що надходять безконтрольно з території України і Молдови", - зазначено в повідомленні відомства.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!