Китайцям уперше дозволили купити банк в США

Четвер, 10 травня 2012, 14:00

Вперше в історії Федеральна резервна система США дозволила китайському держбанку придбати американську фінорганізацію: Industrial & Commercial Bank of China (ICBC) купить 80% американського підрозділу гонконгської фінорганізації Bank of East Asia.

Про це ідеться в наказі ФРС, передає "Лента.ру".

Крім того, ще двом китайським банкам дозволили розширити бізнес в США.

ICBC, який на 70% належить китайському уряду, підписав угоду про покупку придбання Bank of East Asia напри кінці січня 2011 року.

Тоді повідомлялося, що вартість операції оцінюється в 100 млн доларів. Гонконгська фінорганізація в США має 13 відділень.

У ICBC вже є підрозділ в Нью-Йорку, який спеціалізується на корпоративному кредитуванні. Придбання частки в роздрібному банку дозволить американським споживачам розміщувати депозити в юанях.

The Wall Street Journal пише, що згода ФРС на операцію є свідченням прозорості китайського фінансового сектора.

Відповідно до закону, американський регулятор направив до Китаю групу експертів, які перевірили, як виконуються норми банківського регулювання в найбільшому банку КНР та світу з обсягом активів в 2,5 трлн доларів.

Для порівняння, цей же показник для найбільшого американського банку - JP Morgan Chase - 2,3 трлн доларів.

Обсяг активів купується підрозділу Bank of East Asia - всього 780 млн доларів; фінорганізація спеціалізується на споживчому кредитуванні та видачу позик середньому бізнесу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!