Колишній банк Авакова зупинив виплати вкладникам

Вівторок, 1 травня 2012, 09:57

Банк не видає готівку ані через банкомати, ані через кассу, повідомляє Радіо "Свобода".

У банку повідомили, що отримати зарплати, пенсії, стипендії чи інші заощадження можна буде у травні, і лише по тисячі гривень на місяць.

"Зарахування, зроблені після 20 квітня, почнемо виплачувати після 3 травня, нарахування до 20 квітня поки не виплачуються", – повідомила представниця банку.

Вкладників та клієнтів при цьому закликають не панікувати і не забирати гроші з рахунків.

Як повідомлялося, 20 квітня Нацбанк ввів у акціонерний комерційний банк "Базис" тимчасову адміністрацію терміном на шість місяців, зарахувавши його до числа проблемних.

З 23 квітня по 23 липня запроваджений мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Навесні 2011 року Арсен Аваков вийшов зі складу ради банку і передав акції і управління банком іншим особам. Про це Аваков написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

За його словами, формально він вже рік не має стосунку до "Базису", символічна кількість акцій лишилася у його дружини.

В діях НБУ Аваков бачить політичне підґрунтя. За даними керівництва банку, які були озвучені під час зустрічі із клієнтами, лише за два тижні з фінустанови вийшло 10 млн гривень.

Нині Аваков перебуває в Італії, де 26 березня його затримав Інтерпол.

У січні 2011 року колишній голова Харківської обласної державної адміністрації був оголошений у міжнародний розшук за звинуваченнями в перевищенні службових повноважень та земельних махінаціях.

12 квітня суд у Римі ухвалив рішення звільнити Авакова з-під варти на час розгляду справи щодо можливості його екстрадиції до України.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"