На компенсацію відсотків по кредитах аграріям дадуть 500 мільйонів

Неділя, 8 квітня 2012, 17:44

Уряд планує виділити з державного бюджету 500 млн гривень на компенсацію відсотків по кредитах аграріям.

Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк 7 ківітня на прес-конференції у Житомирі, передає УНІАН.

Зокрема, за словами міністра, "якраз зараз йдуть дискусії в уряді відносно того, як підтримувати аграріїв".

Він додав, що цей рік для українських аграріїв буде показовим з огляду на те, що озимі "перезимували досить складно".

Саме тому, за словами Присяжнюка, наразі завдання урядовців - переконати сільськогосподарських виробників у тому, що треба продовжувати виробляти продукцію всупереч складним несприятливим погодним умовам.

"Урядом передбачено спрямувати на компенсацію відсотків по кредитам аграріям 500 млн гривень. Тобто, це достатньо велика сума, значно більша, ніж у 2011 році", - підкреслив Присяжнюк.

Він також зазначив, що минулорічний врожай зернових є швидше винятком, ніж закономірністю.

За його словами, торік вдалося наростити валову сільськогосподарську продукцію на 17%, або на 25 млрд гривень, цього року очікується певне зменшення врожаю зернових, однак "потрібно рухатися до виконання поставленого завдання – до 2018 року зібрати 80 млн тонн зернових".

"Обсяги втрати озимих по державі становили 3-3,2 млн га. Урядом передбачено 300 млн гривень для пересіву зернових. Житомирщина на фоні держави у більш вигідному становищі: осінь і весна тут були більш сприятливими для майбутнього врожаю, ніж у степовій зоні", - наголосив Присяжнюк.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!