Банкір: Фонд гарантування вкладів не повинен страхувати валютні депозити

Неділя, 8 квітня 2012, 13:29

Валютні депозити потрібно вивести з-під гарантій Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Таку думку висловив голова правління "Укрсоцбанку" Борис Тимонькин під час круглого столу "Реформа системи гарантування вкладів: чого очікувати ринку та вкладникам", передає DT.UA.

"Долар - це іноземний цінний папір, який друкується в необмеженій кількості. Людина хоче інвестувати в іноземний ЦП, але чому ми повинні її в цьому підтримувати? При кризах виходить девальвація, а зобов'язання Фонду в валюті завжди ростуть швидше, ніж у гривні", - зазначив банкір.

Нагадаємо, що в нещодавно прийнятому законі "Про систему гарантування вкладів фізосіб" (має вступити в дію 21 вересня 2012 року) передбачено підвищення регулярного збору з валютних вкладів фізосіб до Фонду до 0,8% з обсягу депозитів (раніше цей показник становив 0,5%; для гривневих вкладів він лишився на тому ж рівні).

За словами заступника директора-розпорядникам ФГВФО Андрія Оленчика, це було політичне рішення, продиктоване курсом держави на дедоларизацію економіки та стимулювання інтересу в т. ч. банків до роботи з гривнею.

Перший заступник голови правління "Укргазбанку" Станіслав Шлапак прогнозує, що зазначене нововведення спонукатиме банки й надалі знижувати ставки за валютними депозитами, що він вважає цілком корисним з точки зору зменшення ваги іноземної валюти в національній економіці.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!