Банкам заборонять забирати майно боржників без суду

Четвер, 5 квітня 2012, 19:49

Із законодавства будуть виключені норми, які передбачають можливість відчуження майна за виконавчим написом нотаріусів.

Таким чином, рішення про відчуження майна фізичних осіб-боржників зможе приймати тільки суд.

За словами глава Держпідприємництва Михайла Бродського, відповідна норма міститься в схваленому Кабміном законопроекті "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення нотаріальних дій та надання нотаріальних послуг", повідомляє DT.UA.

"Із законодавчих актів вилучать норми про вчинення нотаріусами виконавчих написів щодо фізичних осіб-боржників. Рішення буде приймати тільки суд. У сучасних економічних умовах доцільно з'ясовувати наявність поважних причин у фізосіб-боржників із не виконання ними фінансових і майнових зобов'язань. З'ясовувати таке можна тільки в судовому порядку", - сказав він.

Як відомо, раніше через парламент не раз намагалися провести подібні законопроекти (наприклад, № 5039 від 31 липня 2009 року і №7002 від 19 липня 2010-го).

Тоді категорично проти такого кроку виступили банківські асоціації, відзначаючи, що, в разі ухвалення подібних змін банки-кредитори практично будуть позбавлені можливості захистити свої права, що неминуче вдарить по обсягах іпотечного кредитування зокрема.

Також із пропозицією відхилити законопроекти виступав і НБУ.

За словами Бродського, запропонованим законопроектом Держпідприємництва внесло зміни майже в 25 законів.

"Встановлений чіткий список послуг, пов'язаних із вчиненням нотаріальних дій, введений єдиний підхід до оплати послуг нотаріусів та впорядкування розмірів їх ставок, а також порядок сплати нотаріального збору. Послуги по всій Україні будуть коштувати однаково: будуть мінімальні і максимальні ставки", - сказав Бродський.

У разі прийняття законопроекту, прогнозує глава Держпідприємництва, перелік документів, що використовуються в цивільному та господарському обороті, і підлягають обов'язковому цивільному посвідченню, буде значно скорочена.

"Це близько 50 документів. Ми підрахували, що таким чином ми зекономимо нашому населенню, їх сімейному бюджету близько 2 млрд гривень у цьому році, і в наступних. Це нонсенс, коли людина приходить зі своїм паспортом і при цьому потрібно нотаріально завіряти копію", - зазначив Бродський.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!