"Укртелеком" може обміняти 3G на 4G

Четвер, 5 квітня 2012, 17:22

У найбільшого оператора фіксованого зв'язку - компанії "Укртелеком" (належить австрійській компанії EPIC) - з'явився шанс отримати ліцензію на перспективні частоти під 4G (стандарт Long Term Evolution).

Про це пишуть "Коментарі" із посиланням на рішення Вищого адміністративного суду від 3 лютого 2011 року, яке фактично зобов'язує Національну комісію з питань регулювання зв'язку та інформатизації видати її компанії поза конкурсом.

Ідеться про стару заявку "Укртелекому" на смугу частот в 25 МГц в діапазоні 2,3-2,344 ГГц, яка знову актуалізувалася через суд.

З історії справи випливає, що ще на початку 2007 року компанія "Інтелектуальні Комунікації" (зараз працює в сусідньому діапазоні 2,345-2,400 ГГц під брендом Giraffe) вирішила закріпити своє ексклюзивне право на весь діапазон 2,3-2,4 ГГц. Компанія хотіла через суд зобов'язати НКРЗ відмовити "Укртелекому" у видачі бажаної ліцензії за його заявкою від 2006 року.

Суди першої та другої інстанції прийняли рішення на користь позивача. Але Вищий суд анулював їх і направив справу на повторний розгляд.

Він послався на те, що обидві компанії претендують на різні частоти в одному і тому ж діапазоні. Тобто вони не перетинаються.

При цьому суд зробив акцент на тому, що якщо НКРЗ протягом 60 робочих днів після подачі заявки не відмовила заявнику, рішення про видачу нової ліцензії вважається прийнятим.

Джерело "Коментарів" повідомило, що справа так і не відправилася на повторний розгляд. Тому за "Укртелекомом" зберігається право в будь-який момент зажадати видачу ліцензії.

"Можливо, це відбудеться після того, як власники компанії продадуть свій 3G-підрозділ (ТОВ "ТріМоб") і почнуть активно розвивати як провідний, так і бездротовий інтернет-доступ", - зазначив співрозмовник видання.

Справа ускладнюється ще й тим, що Вищий госпсуд ухвалив видати "Укртелекому" ліцензію на частоти, які зараз використовуються компанією "Ес-Лайн" - дочірньою структурою міжнародного холдингу VimpelCom Ltd. (працює під брендами "Київстар" і Beeline).

На початку 2011 року планувалося продати "Ес-Лайн" російському бізнесменові Євгену Ройтману.

Він теж збирався побудувати в Україні LTE-мережу. Але після детального ознайомлення з компанією переговори різко припинилися.

Очевидно, Ройтман не захотів ризикувати і купувати структуру, на частоти якої отримав право "Укртелеком".

Цілком імовірно, що австрійці, продавши 3G-оператора, знову намагатимуться отримати цінну радіочастотну ліцензію, відзначає видання.

Частоти 2,3-2,4 ГГц в Україні зараз дозволено використовувати під стандарт швидкісної передачі даних WiMax.

Але ніщо не заважає зацікавленим особам пролобіювати прийняття змін до плану використання радіочастотного ресурсу для того, щоб отримати можливість використовувати цей діапазон і під LTE.

До слова, у 2011 році це вже вдалося зробити компанії "ММДС Україна" (з інвестиціями Ріната Ахметова, СКМ). Тепер це поки єдиний в країні оператор з можливістю розвитку 4G.

Але в найближчому майбутньому в неї може з'явитися аналог.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!