Google закриває ще один сервіс через нестачу користувачів

Понеділок, 30 квітня 2012, 14:05

Інтернет-компанія Google закриє в понеділок свій комунікаційний сервіс Google Wave, призначений для спілкування та обміну файлами в режимі реального часу за допомогою браузера.

Сервіс Google Wave був запущений в травні 2009 року, а відкрита реєстрація почалася лише через рік - в травні 2010 року, проте вже в серпні 2010 року компанія оголосила про припинення розробки сервісу і запропонувала користувачам експортувати дані з нього до 30 квітня 2012 року, пишуть "Риа новости".

Причиною закриття сервісу стала його недостатня популярність серед користувачів.

Компанія Google при створенні сервісу Wave покладала на нього великі надії, плануючи, що він зможе замінити собою електронну пошту та інтернет-месенджери.

Особливістю сервісу було те, що користувачі могли обмінюватися файлами в реальному часі, не виходячи з вікна браузера, в якому відкрито Google Wave.

Взаємодія відбувалося в "хвилях" - комунікаційному просторі, що об'єднує декількох користувачів.

Передплатники "хвилі" могли наповнювати її інформацією і коментувати записи інших учасників, а стороннім програмістам надавалася можливість доповнювати функції Wave, створюючи власні розширення.

При цьому Google надала вільний доступ до вихідного коду ключових компонентів Wave після оголошення про закриття сервісу, що дозволяє стороннім розробникам створити схожий сервіс.

Також Google віддала код проекту розробникам з Apache Software Foundation, і тепер Apache Wave є одним з проектів інкубатора Apache Incubator.

Останнім часом компанія Google закрила і ряд інших сервісів. Зокрема, проект Google Labs, в рамках якого співробітники компанії розробляли експериментальні функції, сервіс Google Health, що надає користувачам доступ до їх персональних даних про здоров'я і самопочуття, і Google PowerMeter, що допомагає збирати статистику споживання електроенергії в будинку.

Також Google розформував компанію-розробника соціальних ігор і сервісів Slide, поглинену рік тому за 200 мільйонів доларів.

Закриття сервісів останнім часом пов'язано з наміром Google сфокусуватися на пріоритетних завданнях.

Про це під час оголошення фінансових підсумків другого кварталу 2011 року заявляв генеральний директор компанії Ларрі Пейдж.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!