На ЧАЕС починають будувати новий саркофаг за 1,5 мільярда євро

Четвер, 26 квітня 2012, 09:11

26 квітня, в день 26-х роковин катастрофи на ЧАЕС, над четвертим енергоблоком станції почнеться будівництво нового саркофагу, який має вже 2015 року ізолювати зруйнований реактор від довкілля.

Проект нового укриття, який обійдеться в більш ніж півтора мільярда євро, ухвалили у квітні 2011 року Україна спільно з міжнародною спільнотою, нагадує ТСН.

Керівник Адміністрації Чорнобильської зони відчуження Володимир Холоша стверджує, що здійснені всі необхідні експертизи і територія зони відчуження готова для зведення безпечного укриття.

Новий безпечний конфайнмент заввишки 109 метрів і завдовжки 150 метрів має вже 2015 року ізолювати зруйнований реактор від довкілля, і стати місцем захоронення радіоактивних відходів реактора, сподівається Холоша.

Він переконує, що новий саркофаг служитиме щонайменше сто років.

Однак не всі експерти вважають, що саркофаг вирішить якісь проблеми.

Накривши всі радіаційні елементи конфайнментом, не з'являється відповіді на запитання: які хімічні процеси відбуваються всередині реактора і які ланцюгові реакції можуть відбутися, вважає член парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Юрій Костенко.

"Я противник реалізації цієї стратегії – будівництва ще одного укриття. Як на мене, це не вирішення проблеми, а лише її приховування від світової спільноти", - зазначив депутат.

Як відомо, після аварії у 1986 році над четвертим реактором ЧАЕС був зведений саркофаг, який в останні роки поступово руйнується.

Приблизно через 5 років він може стати непридатним для "стримування" процесу витоку радіоактивних речовин зі зруйнованого енергоблоку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!