Держмитслужба навішає додаткові штрих-коди на імпортні товари

Понеділок, 23 квітня 2012, 09:51

Державна митна служба України внесла до Мінфіну низку законодавчих ініціатив.

Про це заявив голова Держмитслужби Ігор Калетник, повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ" із посиланням на прес-службу відомства.

За його словами, митниця буде боротися із ввезенням продукції, яка знаходить в Україні нелегальний ринок збуту.

Щоб запобігти незаконному ввезенню товарів, пропонується ввести обов'язкове маркування окремих груп споживчих імпортних товарів спеціальними контрольними ідентифікаційними знаками.

"Суб'єкт разом із оформленою митною декларацією отримає спеціальні марки зі штрих-кодом, що містять інформацію про товар, імпортера, виробника, сплачені податки", - пояснив голова Держмитслужби.

Таким чином, за його словами, з'являється можливість перевірити законність ввезення товарів, які продаються в Україні.

Щоб прибрати з ринку посередників і запобігти виведенню коштів в офшори, митники пропонують законодавчо закріпити поняття "прямий зовнішньоекономічний договір".

Але передбачити, що метод визначення митної вартості за ціною контракту буде основним тільки для товарів, які ввозяться за прямими договорами із виробниками.

"Окремі імпортери навмисно приховують і занижують реальну митну вартість товарів. Тим самим ухиляються від сплати податків у повному обсязі. І здійснюється це шляхом укладання фіктивних контрактів із торговельними посередниками. Це і є так звані посередницькі контракти. Вартість у таких контрактах занижується, а приналежна виробнику різниця оплачується готівкою або через рахунки взаємопов'язаних офшорних фірм", - сказав Калетник.

За його словами, із початку 2012 року частка посередницьких контрактів в загальному обсязі імпорту склала 64% за вартістю.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!