Країни Шенгену задумалися про зміцнення внутрішніх кордонів

П'ятниця, 20 квітня 2012, 20:32

Аби захистити свої кордони від нелегальних мігрантів, Німеччина та Франція розмірковують про можливість тимчасового відновлення прикордонних внутрішніх контролів у разі гострої потреби.

Ідеться про термін у 30 днів без відповідної згоди Єврокомісії, повідомляє Deutsche Welle.

Досі лише Брюссель мав право ухвалювати відповідні рішення. Париж та Берлін хочуть, аби такі повноваження тепер отримали національні уряди.

Відповідного листа керівництву Євросоюзу днями надіслали міністри внутрішніх справ Франції та Німеччини Клод Геан та Ганс-Петер Фридрих.

У листі йдеться, що на такий крок країни підуть у випадку, якщо на півдні та сході Європейського Союзу не буде забезпечений належним чином захист кордонів.

Разом із тим вони підкреслюють, що відновлення контролю буде "крайнім заходом" і вводитиметься лише на строго обмежений час, приміром, на час проведення якихось важливих міжнародних зустрічей.

Очікується, що французько-німецьку ініціативу обговорять на зустрічі міністрів внутрішніх справ ЄС, яка відбудеться наступного четверга в Брюсселі.

У разі схвалення кінцеве рішення буде прийнято не раніше кінця червня – на саміті глав держав та урядів ЄС.

Тим часом Іспанія уже заявила, що хоче тимчасово припинити дію Шенгенської угоди на час проведення в Барселоні зустрічі Європейського центрального банку на початку травня.

Контроль на кордонах мають відновити на період за кілька днів до та після заходу.

Іспанська влада пояснює, що побоюється масового напливу демонстрантів із Греції та Італії, які хочуть протестувати проти заходів жорсткої економії своїх урядів.

Водночас, Європейська комісія наполягає на дотриманні своїх приписів і висловилася проти французько-німецької ініціативи.

"Ми намагатимемося гарантувати виконання європейських рішень", - прокоментувала лист міністрів речниця Єврокомісії.

Єврокомісія продовжує дотримуватися принципів вільного пересування та переконана, що це питання має залишатися у повноваженнях ЄС.

"Ми хочемо більше Європи в Шенгені", - додала речниця.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!