Угоду про асоціацію з ЄС можуть підписати у 2013 році

Понеділок, 2 квітня 2012, 09:35

Угоду про асоціацію України з Європейським Союзом можуть підписати вже у першій половині 2013 року.

Про це заявив керівник української перемовної групи заступник міністра закордонних справ України Павло Клімкін, передає "Лігабізнесінформ" з посиланням на 5 канал.

"Ми багато спілкувалися з представниками різних країн - членів ЄС, і, в цілому, думка сьогодні зводиться до наступного: нам потрібно десь півроку, може, трохи більше, для технічної підготовки угоди, і після того, безумовно, політичні чинники будуть враховуватися . Технічно і політично це цілком можливо у такий термін", - сказав Клімкін.

При цьому дипломат припускає, що після підписання можливе тимчасове застосування угоди ще до її ратифікації.

"Раніше ЄС міг тимчасово задіяти тільки економічну частину, а після Лісабонського договору він може задіяти всю угоду, включаючи політику", - додав він.

Як повідомлялося, 30 березня керівники перемовних делегацій України та ЄС парафували текст Угоди про асоціацію, невід'ємною складовою частиною якої будуть положення щодо створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі.

Після парафування угоди буде процес ратифікації. Це означає, що угоду мають ратифікувати всі 27 парламентів ЄС.

Німеччина вже заявила, що ратифікувати угоду не має наміру.

Нагадаємо, що у грудні 2011 року Європейський союз відмовився підписувати з Україною вже готову Угоду про асоціацію у зв'язку з негативною оцінкою того, що відбувається у країні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!