Гості Євро-2012 залишать в Україні до 1,5 мільярда доларів - експерти

Четвер, 19 квітня 2012, 15:15

Експерти оцінюють обсяг ввезених в Україну грошей під час Євро-2012 0,5-1,5 млрд доларів.

Зокрема, виконавчий директор Фонду Блейзера Олег Устенко зазначив, що за статистикою, середній чек туриста, який приїжджає в Україну, становить 200 доларів, а враховуючи тіньову складову української економіки – 300 доларів, повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ".

Він підкреслив, що з розрахунку, що Україна в ході Євро-2012 відвідає близько 5 млн туристів, можна очікувати близько 1,5 млрд доларів ввезених грошей.

Устенко уточнив, що ця сума співмірна 1% ВВП України.

У свою чергу фінансовий аналітик Ерік Найман озвучив більш скромні прогнози.

"За моїми оцінками Україна варто очікувати в межах 500 млн доларів, може трохи більше. По-перше, приїде менше туристів, йде потужна антиукраїнська компанія рекламна, і я поки не бачу ніякої протидії з боку України", - сказав він.

За словами експерта, основний туристичний потік очікувався із Росії, але її команда грає в Польщі.

"Якщо б вона виступала в Україні, було б більш оптимістично, і про 1-2 млрд доларів можна було б говорити. На жаль, до нас приїжджають скупуваті британці, німці. Все дуже скромно", - додав він.

Найман підкреслив, що у нього більш оптимістичний прогноз по грошах, які зайдуть під парламентські вибори.

"Там близько 2 млрд доларів, і це буде набагато більш економічно значимий фактор для українського ВВП, ніж Євро-2012", - сказав він.

Як відомо, за оцінками експертів, на підготовку і проведення Євро-2012 Україна витратить 80-100 млрд гривень державних коштів.

У свою чергу, віце-прем'єр - міністр інфраструктури Борис Колесников заявляв, що прямі витрати України на проведення Євро-2012 не перевищать 750 млн доларів.

За його словами, кошти на інші потреби, зокрема ті, які стосуються розвитку інфраструктури, виділяються з держбюджету щорічно і їх фінансування не пов'язане із проведенням чемпіонату.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!