Кабмін позбавив ЄДАПС заробітку на "акцизних" голограмах

Середа, 18 квітня 2012, 15:29

Кабінет міністрів на засіданні 18 квітня ухвалив постанову "Про внесення змін до постанов Кабінету міністрів від 28 травня 2003 р. №822-8 та від 21 травня 2008 р. №486", згідно з якою державному поліграфічному комбінату "Україна" наказано відмовитися від використання в акцизних марках такого способу захисту, як голограма.

Саме цей спосіб захисту надає консорціум ЄДАПС, нагадує DT.UA.

Вартість голограми у ціні акцизної марки становить 6 копійок, в середньому на рік виробляється і використовується при реалізації тютюнової та алкогольної продукції 6 млрд акцизних марок.

Комбінату "Україна" наказано забезпечити захист акцизної марки надійнішим способом, ніж голограма, перевірити достовірність яких може лише одна лабораторія у країні - лабораторія Міністерства фінансів.

Окрім того, на засіданні уряду прийнято рішення змінити дизайн акцизної марки, який не змінювався вже більше 4 років, тоді як світова практика передбачає його зміну кожні 2-3 роки.

На звільнені від закупівлі в ЄДАПС кошти (360 млн гривень щорічно) прийнято рішення придбати обладнання та налагодити власне виробництво пластикових посвідчень паспортів і полікарбонатних сторінок.

В уряді розрахували, що виробництво цих документів на базі держпідприємства дозволить зменшити ціну, за якою документи реалізуються громадянам, у 4 рази.

Як відомо, першого удару по голограмам завдав президент Віктор Янукович, підписавши у березні 2011 року указ про скасування указу від 15 листопада 2000 року № 1239 "Про захист документа і товарів голографічними захисними елементами".

На початку лютого 2011 року уряд вирішив відмовитися від послуг консорціуму ЄДАПС і відновити державний контроль над виробництвом захисних знаків і документів суворої звітності.

Зокрема, у липні 2011 року "Вісник держзакупівель" повідомив про заплановану МВС закупівлю обладнання ЄДАПС для "впровадження закордонних паспортів з біометричними даними" вартістю 60 млн гривень.

Це означає, що якщо МВС отримає на баланс все необхідне обладнання, у нього з'явиться можливість виготовляти паспорти самостійно.

В Україні діє 88 різновидів голограм для найрізноманітніших видів документів суворої звітності, які щороку закуповуються в інтересах держави в мільйонах екземплярів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!