Україна опинилася в центрі скандалу у західних ЗМІ через зростання цін на готелі

Неділя, 15 квітня 2012, 16:47

Провідні засоби масової інформації Бельгії, Нідерландів та Німеччини гостро розкритикували ситуацію з цінами на готелі в Україні і процитували президента УЄФА Мішеля Платіні, який назвав причиною зростання цін "бандитів і шахраїв" в Україні.

Підставою для гострої критики, під яку потрапила Україна у зв'язку з ситуацією із цінами на готелі, стала стаття одного з провідних німецьких видань Der Spiegel, в якій розкриті факти розриву контрактів готелів із туроператорами для того, щоб підвищити ціни, повідомляє агентство "Інтеракс-Україна".

Зокрема, у статті описується, як "злочинці із кийками та щитами останніми тижнями штурмували декілька готелів у Києві з метою їх подальшого контролю".

"У результаті контракти, які раніше були укладені між цими готелями і німецькою туристичною фірмою TUI на 14 тис. номерів, були розірвані. Після чого ціни на готелі значно зросли", - ідеться у статті.

У зв'язку з цим видання цитує Платіні: "Було вкладено багато інвестицій, але оскільки бандити і шахраї хочуть заробити багато грошей на чемпіонаті, доведеться людям (уболівальникам) сказати, що вони не можуть приїхати", - висловив жаль президент УЄФА.

Видання стверджує, що знайти житло без посередництва турагентства навряд чи можливо.

"Деякі сайти пропонують ніч відпочинку за 450 євро, що становить звичайну місячну орендну плату. Будинки ж пропонують за суму 750 євро за ніч", - наводить цифри газета.

Der Spiegel стверджує, що спілкувався із працівниками агентства TUI, які заявили, що не мають наміру звертатися до суду щодо розірваних контрактів.

"Шанси на успіх дуже низькі через корумпованість українських судів", - пояснює причину видання.

Газета стверджує, що тепер цифри очікуваної кількості уболівальників, які прибудуть в Україну, будуть відкориговані.

"Це - ще один скандал, під час якого Україна зарекомендувала себе на шляху до чемпіонату Європи. Кумівство і корупція призвели до того, що ціни на стадіон занадто високі, а швидкісні дороги не готові вчасно", - пише Der Spiegel.

Цю статтю розтиражували в Нідерландах і Бельгії, причому в Нідерландах вона стала предметом для обговорення на провідному національному телеканалі NOS.

Крім того, тему із цінами на готелі двічі обговорювали у випуску новин із прямим телефонним включенням з України.

Аналогічна інформація поширена і у бельгійських ЗМІ - однією з провідних газет De Morgen та безкоштовною газетою Metro.

І якщо De Morgen оприлюднив цю інформацію практично в повному обсязі, то Metro обмежилося тим, що під фотографією Платіні розмістило цитату про "бандитів і шахраїв".

Як відомо, президент Віктор Янукович доручив у період проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року вжити заходів для приведення цін на готельні послуги до економічно обґрунтованого рівня.

За інформацією Всеукраїнського союзу громадських організацій "Рада з питань туризму і курортів" українські готелі на період Євро-2012 завищують ціни в 10-12 разів порівняно зі звичайними.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!