Експертиза не виявила рослинних жирів в українських сирах

Середа, 11 квітня 2012, 15:12

Незалежна експертиза чотирьох дослідницьких лабораторій Росії та України не виявила рослинних жирів у заборонених українських сирах.

Про це йдеться в матеріалах Міжнародної конфедерації товариств споживачів, що проводила дослідження спільно з Науково-дослідним центром незалежних споживчих експертиз (ТЕСТ), передають "Риа новости".

Жодна з чотирьох лабораторій, в яких тестувалися заборонені Росспоживнаглядом українські сири, не знайшла в них рослинних жирів - в побутовому розумінні цього терміна: пальмової олії в них немає, говориться в повідомленні.

Продукція тестувалася в Москві в випробувальному центрі імені В.М.Горбатова Россільгоспакадеміі і Всеросійському науково-дослідному інституті молочної промисловості, в Бєлгороді в випробувальної лабораторії і в Києві в технологічному інституті молока і м'яса АН України, куди зразки були доставлені фахівцями ТЕСТ.

У всіх лабораторіях сири досліджувалися за методикою, заснованою на визначенні жирнокислотного складу, рекомендованої Росспоживнаглядом.

У випробувальному центрі Россільгоспакадеміі також був проведений додатковий лабораторний аналіз з використанням фітостерінового тесту, рекомендованого російським "ГОСТом" на сири.

У московських наукових інститутах було протестовано 22 зразка твердих сирів, куплених в Москві фахівцями переважно в мережевій торгівлі (магазинах "Ашан" і "Сьомий континент", а також на Лефортовському ринку).

У загальне число зразків увійшли 15 сирів українського виробництва, п'ять - російського і два - білоруського.

З 22 перевірених зразків тільки в одному був виявлений рослинний жир - в сирі, виробленому в Татарстані.

Це підтвердили дві лабораторії за підсумками трьох досліджень.

Росспоживнагляд на початку лютого доручив своїм територіальним управлінням вилучати з обігу сири трьох українських виробників, які не відповідають російському техрегламенту на молоко і молочну продукцію, оскільки містять рослинні жири замість тваринних, але на етикетці про це не повідомляється.

Пізніше список був розширений, у результаті під заборону потрапили сири семи заводів: ПП "Прометей", АТ "Пирятинський сир завод", ТОВ "Гадячсир", Баштанський і Лозівський сирзаводи, "Бель Шостка України" та Хмельницька маслосирбаза.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!