Порошенко проведе в регіонах тендерний експеримент

Вівторок, 10 квітня 2012, 11:59

Впровадження електронних закупівель Міністерство економічного розвитку і торгівлі почне з себе, а також розглядається можливість введення їх в пілотних регіонах України.

Про це заявив голова Мінекономрозвитку Петро Порошенко, повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ".

Порошенко припустив, що такими регіонами можуть стати Дніпропетровська область і Вінниця.

"Перше, з чого ми почали - система електронних торгів. В якості пілотного проекту ми продемонструємо це на собі - пілотні електронні закупівлі Міністерства економічного розвитку і торгівлі. Ми також домовилися про те, що один із регіонів, я не виключаю, що це буде Дніпропетровськ - на рівні області, і муніципальна позиція - думаю, що більше до цього готова Вінниця, продемонструє, що наша пропозиція ефективно", - сказав він.

Міністр зазначив, що процедура закупівель повинна бути доступною і відкритою.

"Якщо це стосується цін, наприклад, на бензин, то в цьому мають право брати участь всі - це біржові торги, так робиться у всьому світі і не треба ніяких 45-денних тендерних процедур. Вільний доступ, вільна інформація, вільна і відкрита процедура перемоги, дуже швидка й ефективна процедура. Якщо купується в аграрний фонд зерно - вільний доступ, вільна система документації, вільні, відкриті торги, швидкі розрахунки", - сказав він.

Порошенко підкреслив, що закупівлі, які здійснюються державними підприємствами, також повинні бути доступними і відкритими.

"Те, що є зараз, мене не задовольняє. Закупівлі державних підприємств, закриті від громадськості - це корупція. При Мінекономрозвитку ми створимо не тільки робочу, а й громадську раду прозорості та відкритості процедури закупівель", - сказав Порошенко.

Він додав, що Мінекономрозвитку запропонує до другого читання у Верховній раді для затвердження проект закону про систему електронних торгів, які дозволять зробити абсолютно прозорі позиції закупівель.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!