Хорошковський готовий щороку поповнювати світовий запас зерна

Неділя, 1 квітня 2012, 19:47

Перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський вважає, що український аграрний сектор може щорічно додатково забезпечувати виробництво і зберігання 10 млн тонн зерна для створення стратегічного світового запасу зерна під егідою Організації Об'єднаних Націй.

Про це він заявив під час урочистих зборів Національної Академії аграрних наук, повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ".

"Ідея абсолютно реальна, вона виходить із зовнішніх процесів, які відбуваються в світі. На жаль, ви знаєте, що значна частина населення в світі недоотримує продукти харчування і безумовно, це одна із галузей, де ООН проявляє підвищений інтерес", - сказав він.

Хорошковський також додав, що участь у формуванні світового запасу зерна дозволить Україні залучити додатковий інвестиційний ресурс для підтримки цієї галузі виробництва.

Зокрема, за оцінками вчених НААН, потенціал виробництва зернових культур в Україні оцінюється в 80 млн тонн, що можливо досягти за 2-5 років.

Із нарощуванням виробництва до такого обсягу України зможе щорічно формувати частину обсягу світового резерву зерна в 10 млн тонн, причому не тільки виробляти це зерно, але і доставляти його за призначенням.

НААН спільно з громадськими організаціями, що діють при ООН, вже розробила відповідну концепцію створення та функціонування цього запасу.

Таким чином, Україна через участь у формуванні світових резервів зможе долучитися до вирішення глобальних продовольчих проблем.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!