Нацбанк поки не планує включати рубль до складу валютних резервів

Середа, 7 березня 2012, 12:49

Національний банк поки що не планує включати рубль до складу валютних резервів.

Про це заявив голова Нацбанку Сергій Арбузов, передає УНІАН.

"Ми поки що не плануємо включати російський рубль до резервної валюти", - сказав він.

Відповідаючи на питання, чи означає це, що Нацбанк відмовився від такого кроку, Арбуззов сказав: "Ні, ми ще не відмовлялися – ми ще не планували. Ми тільки думаємо про це. Рішення ще не ухвалено. Ми працюємо над цим питанням".

Нагадаємо, Нацбанк планував ввести російський рубль у першу категорію валют і враховувати його у золотовалютних резервах.

Як зазначив голова Нацбанку, поповнення рублевого резерву відбуватиметься за рахунок використання цієї валюти у торгових операціях з Росією.

При цьому він не уточнив терміни, коли може бути ухвалене рішення про включення рубля до валютних резервів.

Як повідомлялося, у вересні 2008 року "Газпром" заявив про плани з 2009 року в розрахунках з деякими своїми контрагентами перейти на рублі.

В Україні питання про можливість взаємних розрахунків з Росією у рублях при торговельно-економічній співпраці розглядається з 2010 року.

26 жовтня 2011 року у Москві під час зустрічі голови Національного банку Арбузова з виконуючим обов`язки міністра фінансів Російської Федерації Антоном Сілуановим, керівництвом Центрального банку РФ і ВАТ "Газпром" було досягнуто домовленість про оплату спожитого Україною газу в рублях.

Тоді НБУ заявляв, що планує і надалі проводити роботу з валютної диверсифікації в розрахунках з основними торговими партнерами України, як країнами - членами Європейського союзу, так і РФ, Китаєм та іншими.

У грудні "Нафтогаз" вперше частково розплатився з "Газпромом" в рублях за газ, поставлений у листопаді.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!