Клименко каже, що в Україні не так вже й багато податків

Середа, 7 березня 2012, 10:56

Під час розповсюдження інформації щодо рейтингу Doing business про те, що в Україні найбільша кількість податків у світі, відбулась підміна понять.

Про це повідомив керівник відділу податкової політики та методології оподаткування ДПС Дмитро Серебрянський, пише УНІАН.

За його словами, якщо уважно розглянути методологію розрахунку, можна побачити, що рейтинг рахує не податки, а кількість платежів за ними.

"Експерти, які проводили дослідження, внесли до списку податків такі платежі, як внески до Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування тощо. Ці платежі не адмініструються податковими органами, і до податків їх відносити некоректно", - зазначив він.

За його словами, в рейтингу не врахували, що з 2011 року єдиний соціальний внесок замінив відразу чотири платежі до різних фондів – соціального страхування, пенсійного, страхування від нещасних випадків, страхування з тимчасової непрацездатності.

Окрім того, "в рейтингу ведення бізнесу в 2012 році експерти декларують ставку податку на прибуток 25%, а насправді вона становить 21% (з 01.01.2012 року, з 01.04.2011 - 23%)".

У ДПСУ наголошують, що з метою зменшення податкового навантаження і спрощення оподаткування для платників Податковим кодексом у 2011 було зменшено кількість загальнодержавних податків з 29 видів до 19, а кількість місцевих податків з 14 до 4.

При цьому максимальна кількість відрахувань, які здійснює середньостатистичне підприємство разом із соціальними виплатами, складає 71 платіж на рік, зауважили в ДПС.

Раніше ЗМІ повідомляли, що згідно з рейтингом Doing business Україна посіла перше місце у світі за кількістю податків.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!