Росспоживнагляд не знайшов пальмової олії в українському сирі

Субота, 31 березня 2012, 11:07

Фахівці Росспоживнагляду в результаті інспекції ТОВ "Гадячсир" не виявили слідів використання українськими сироварами рослинних жирів.

Про це повідомив голова Державної ветеринарної і фітосанітарної служби України Іван Бісюк, передає УНІАН.

"Перевірка показала, що в українських сирах насправді немає пальмової олії. Під час інспекції "Гадячсиру" компонентів, що містять рослинні жири, не виявлено, і про це йдеться в акті робочої групи. На заводі виробляються насправді масло і твердий сир", - повідомив Бісюк.

Бісюк відзначив, що основні зауваження Росспоживнагляду стосуються розбіжностей в технології приготування сира, що "не стосується якості, а стосується нестиковок в законодавстві".

"Ми згодні з тим, що у нас є розбіжності в технології виробництва і тим підприємствам, які хочуть експортувати свою продукцію на територію РФ, необхідно гармонізувати наші вимоги до виробництва сирів з російським законодавством", - сказав Бісюк, відзначивши, що українські підприємства розроблятимуть план заходів щодо усунення зазначених розбіжностей.

Щодо проведення подальших перевірок українських підприємств, Бісюк відзначив, що "ми продовжуватимемо діалог, ми відкриті для подальшої роботи".

Нагадаємо, Росспоживнагляд заявив, що перевірка "Гадячсиру" виявила порушення в технологічному процесі виробництва сира.

На думку російських фахівців, технологічні параметри з виробництва сиру не відповідають вимогам російського законодавства. З результатами виявлених порушень були ознайомлені керівники ТОВ "Гадячсир", яким запропоновано розробити план заходів щодо усунення відзначених недоліків і представити в Росспоживнагляд, говориться в повідомленні.

8 лютого Росспоживнагляд заборонив ввезення сирів трьох українських підприємств – ПП КФ "Прометей", АТ "Пирятинський сирзавод", ТОВ "Гадячсир", заявивши, що в українських сирах виявлена велика кількість пальмової олії.

У Держветфітослужбі України ці претензії назвали безпідставними.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!