Росію не задовольнила якість українського сиру

П'ятниця, 30 березня 2012, 09:02

Фахівці Росспоживнагляду знайшли порушення при перевірці українського заводу "Гадячсир", який збирається постачати сирну продукцію до Росії.

Про це повідомляє агентство "Интерфакс" із посиланням на прес-службу Росспоживнагляду.

"Виробництво сиру, що постачається на територію Російської Федерації, проводиться із порушеннями технологічного процесу на ділянках його дозрівання, упаковки, а також доставки компонентів для його виробництва", - відзначили у прес-службі.

"Технологічні параметри виробництва сиру не відповідають вимогам російського законодавства", - заявили у Росспоживнагляді.

Комісія Росспоживнагляду працювала на підприємстві "Гадячсир" з 27 по 28 березня.

"Так, наприклад, сир напівтвердий сичужний "Російський", що виробляється на підприємстві, не відповідає російським вимогам за формою, розмірами, масою та органолептичними показниками. Технологія виробництва зазначеного сиру також порушується за тривалістю обсушки, температурними режимами і термінами проведення дозрівання", - повідомили в санітарній службі Росії.

"Наприклад, термін дозрівання сирів замість належних 60 діб замінений на 20-30 діб. При самопресуванні і пресуванні сирів змінені параметри температури повітря (25°С проти 20°С), змінена технологія обсушки сиру за тривалістю, температурою в приміщеннях в бік підвищення до 25-27°С проти 8-12°С, за термінами обсушки з 1-5 доби до 4-5 хвилин і т.д.", - заявили в Росспоживнагляді.

"В процесі перевірки також виявлено, що крім виробництва сиру підприємством виробляються сирні продукти і спреди, технологія яких передбачає використання тропічних олій", - повідомили у відомстві.

"Незважаючи на вимоги комісії про подання технічних документів на сирні продукти і спреди, технічна документація на їх виробництво представлена не була, при цьому була спроба приховати ці факти. Крім того, на підприємстві встановлені суттєві порушення санітарно-технічного стану та виробничого контролю технології виготовлення продукції", - відзначили в Росспоживнагляді.

У відомстві також повідомили, що поінформували керівництво підприємства про виявлені порушення.

"Запропоновано розробити план заходів щодо усунення зазначених недоліків та подати до Росспоживнагляду", - сказали в російській санітарній службі.

Як повідомлялося, з 7 лютого російська сторона ввела заборону на ввезення в країну сирів деяких українських виробників через те, що продукція не відповідає техрегламенту РФ на молоко і молочну продукцію.

29 березня перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Микола Безуглий заявив, що фахівці Росспоживнагляду під час перевірки підприємства ТОВ "Гадячсир" не виявили жодних технологічних порушень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!