УСПП просить Януковича ветувати закон про заборону реклами сигарет

Субота, 3 березня 2012, 17:08

Український союз промисловців і підприємців звернувся до президента України з пропозицією ветувати закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів" (№ 5164),

Про це повідомляє офіційний сайт УСПП.

"Прийнятий закон містить нечіткі, двозначні і неузгоджені між собою положення, які можуть трактуватися по-різному. Через що багато з цих положень просто неможливо буде реалізувати. А інші будуть стимулювати "тінізацію" тютюнового ринку, зменшення платежів до бюджету", - йдеться в повідомленні.

Крім того, на думку представників УСПП, в законі "закладаються істотні корупційні ризики": "Через надмірну абстрактность і смислову незавершеність його положень органи державної влади будуть змушені самі вирішувати питання – чи заборонений той чи інший вид прямого або непрямого стимулювання продажу сигарет. Адже сам закон чіткого списку заборонених видів стимулювання не встановлює".

Крім того, на думку УСПП, закон прямо суперечить Податковому кодексу, законам "Про захист прав споживачів", "Про рекламу" та ряду інших законів.

Закон фактично забороняє виробництво і реалізацію тютюнових виробів в Україні, впевнені в Українському союзі промисловців і підприємців.

УСПП просить президента ветувати поданий закон, а депутатів - істотно його доопрацювати.

Як повідомлялося раніше, ряд депутатів заявили, що відправлений президенту України закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів" (№ 5164) сфальсифікований.

Проти прийняття закону виступили також представники рекламного бізнесу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!