У Азарова хочуть, щоб українці заправлялися бензином із буряка

Понеділок, 26 березня 2012, 14:10

Вітчизняні аграрії можуть забезпечити майже половину внутрішньої потреби держави в світлих нафтопродуктах.

Про це заявив глава Мінагрополітики Микола Присяжнюк, пишуть "Коментарі".

За словами міністра, надлишок виробництва цукрових буряків, який виник у зв'язку з обмеженням експорту українського цукру на ринок Митного союзу, може переробити на біопаливо.

"Обмеження на експорт українського цукру до країн Митного союзу і збільшення обсягів виробництва цукрових буряків в минулому році викликало надлишок цієї продукції. Вирішення цієї проблеми вимагає розширення географії збуту і пошуку нових видів переробки, один з яких - виробництво біопалива", - пояснив урядовець.

Також він повідомив, що між Україною і США буде підписаний Меморандум, який передбачатиме законодавчу, технічну допомогу та фінансові інвестиції з розвитку біопалива.

"Ми практично на 100% залежимо від імпортних світлих нафтопродуктів, щорічно закуповуючи їх в обсязі більше 11 млн тонн. Водночас, наша аграрна галузь може дати 5 млн тонн світлих нафтопродуктів", - наголосив Присяжнюк.

"Ми завершуємо роботу над законопроектом про обов'язкове використання світлих нафтопродуктів і певних пільг і мотиваторів для розвитку цього напряму", - повідомив він.

Як відомо, раніше Присяжнюк пропонував робити біопаливо із картоплі, якої у минулому сезоні також виник надлишок.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!