Експерти попереджають про водну кризу, що загрожує людству

Неділя, 25 березня 2012, 12:18

На думку російських експертів-екологів, через 13 років людство чекає повномасштабна водна криза.

"Згідно з прогнозом російських вчених, до 2025-2030 років обсяг прісної води, що споживає людство, зрівняється з її ресурсами. Тобто людство вперше серйозно зіткнеться з водною кризою. Вже зараз наша планета з населенням 7 мільярдів людей відчуває водний дефіцит. При цьому приріст населення триває, обсяг водокористування буде тільки зростати ", - заявив засновник об'єднання "Екокластер" Олександр Коновалов, передає "Інтерфакс-України".

Він підкреслив, що найбільшим споживачем води є сільське господарство.

"Близько 70% споживаної в світі води з поверхневих джерел і грунтових вод йде на іригацію сільськогосподарських земель, 20% використовується в промисловості і 10% - для побутових цілей", - зазначив екологічний активіст.

Він навів дані ООН, згідно з якими близько 700 млн чоловік в 43 країнах постійно знаходяться в умовах "водного стресу" і дефіциту питної води - приблизно шоста частина населення планети не має доступу до чистої питної води.

"Якщо не вживати заходів, то внаслідок нестачі води через 50 років перед багатьма людьми постане вибір - попити або поїсти, бо на те й на інше води просто не вистачить", - резюмував Коновалов.

Коновалов відзначив, що основні запаси прісної води на планеті мають Росія і Бразилія.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!