Порошенко пообіцяв змінити закон про держзакупівлі

П'ятниця, 23 березня 2012, 16:06

Міністерство економічного розвитку і торгівлі вже найближчим часом має намір створити експертну групу для напрацювання змін до прийнятого у першому читанні урядового законопроекту №9634, який стосується держзакупівель.

Про це заявив новопризначений очільник МЕРТ Петро Порошенко, повідомляє DT.UA.

"До моїх планів входить оперативне створення експертної групи з підготовки пропозицій, покликаних забезпечити серйозну переробку цього закону. У цю групу ми готові залучити компетентних представників громадськості, в тому числі, і журналістів "Дзеркала тижня. Україна", які висвітлювали тему тендерних закупівель", - повідомив новопризначений міністр.

При цьому Порошенко звернув увагу, що наразі проект перебуває на парламентському полі, і МЕРТ не має повноважень його відкликати, оскільки зробити це може тільки Кабінет міністрів.

"Проте серйозні зміни до закону внесені будуть", - підкреслив він.

За його словами, зміни покликані зробити систему держзакупівель більш прозорою.

"Я не прихильник повернення до колишньої практики видачі Міністерством економічного розвитку дозволів на проведення тих чи інших закупівель. Але я переконаний, що, по-перше, ми зобов'язані забезпечити таку прозорість процедур держзакупівель, яка дозволить виявляти зловживання не після проведення тендера, а встановлювати їх ще на стадії оголошення конкурсів", - відзначив Порошенко.

"По-друге, необхідно створити механізм - підкреслюю - системно непідвладний корупції, який би визначив типові референтні ціни на придбання товарів чи послуг. По-третє, закон повинен піддавати жорсткому моніторингу умови конкурсу, які часто самі по собі виписані непрозоро і є механізмом корупції", - сказав він.

Як повідомлялося, у грудні 2011 року Кабмін вніс до Ради проект №9634 змін до закону про держзакупівлі, і 9 лютого парламент класичними 246 голосами його прийняв.

Головний сенс змін зводиться до того, що з-під дії закону про держзакупівлі виводяться всі підприємства, а саме: держпідприємства, комунальні підприємства, казенні підприємства, госптовариства з держчасткою понад 50%.

Виняток становлять лише монополісти та закупівлі, які проводяться за бюджетні гроші.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!