Європейським врожаям пшениці і рапсу загрожує посуха

Четвер, 22 березня 2012, 11:17

Європейським врожаям пшениці і рапсу, уже постраждалим в лютому від сильних заморозків, тепер загрожує засуха.

Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на підсумки опитування аналітиків сільськогосподарського сектора і метеорологів, пише "Інтерфакс".

За даними метеорологічних служб Європейського союзу, обсяг опадів у Франції, Іспанії, Англії і на півночі Італії з початку січня був істотно нижче норми.

За різними оцінками, ближче до півночі нестача вологи в порівнянні з довгостроковими середніми значеннями становила від 23% до 47%, а в середземноморських районах Франції та в Іспанії - від 59% до 78%.

Наступні 30 днів в Європі, швидше за все, буде сухіше і тепліше, ніж звичайно, прогнозує метеоролог Telvent DTN Джоел Бурдж.

Євросоюз виробляє 20% світового обсягу м'яких сортів пшениці, проте цього року його частка може зменшитися.

За оцінками Олександра Марі з Offre et Demand Agricole, через лютневі холоди європейський урожай може виявитися на 5 млн тонн менше попереднього прогнозу, а посушлива погода несе додаткові ризики.

Згідно лютневого прогнозу Єврокомісії, урожай пшениці в ЄС цього року виросте на 2,5% - до 133 млн тонн з 129,8 млн тонн в 2011 році, коли на виробництві зерна несприятливо позначилася весняна засуха.

Offre et Demand очікує урожай на рівні від 127 млн ​​до 128 млн тонн до поправки на посуху, оскільки через морози Німеччина втратила приблизно 2 млн тонн пшениці, а Польща - понад 1 млн тонн, при цьому в ряді регіонів озимі вимерзли повністю.

У лютому ціна листопадового контракту на пшеницю в Парижі вперше в історії опинилася вище котирувань грудневого ф'ючерсу на цей вид зернових в Чикаго.

У березні це перевищення збереглося, і на даний момент покупці змушені платити за пшеницю на торгах у Франції на 14,79 долара за тонну більше, ніж на торгах в США.

Між тим, згідно березневим прогнозами продовольчої і сільськогосподарської Організації об'єднаний націй (ФАО), виробництво пшениці в 2012 році досягне другої найвищої позначки за всю наявну історію і становитиме 690 млн тонн.

Урожай пшениці в 2012 році буде на 10 млн тонн, або на 1,4% менше рекордного показника 2011 року, але буде набагато вище середнього значення за останні п'ять років, наголошується в доповіді ФАО.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!