Підприємства в Україні наростили збитки

Вівторок, 20 березня 2012, 09:04

Як повідомили в Державній податковій службі, за результатами 2011 року підприємства задекларували (звітність подана в лютому) зростання збитків більш ніж в три рази в порівнянні з 2010 роком.

Згідно з інформацією управління адміністрування податку на прибуток та податкових платежів департаменту з оподаткування юросіб ДПС, від'ємне значення податку на прибуток у розмірі 139,1 млрд гривень показали 9,5 тис підприємств, пише "Коммерсант-Украина".

Це на 6,1 тис платників більше, ніж роком раніше.

Податківці нагадують, що в 2010 році можна було включати в звітність лише 20% збитків минулих років.

Ця норма припинила діяти з I кварталу 2011 року, і збитки, не враховані в попередньому році, були перенесені платниками у звітних періодах 2011 року.

Збитки минулих років становили 114,2 млрд гривень, тому поточні втрати, понесені саме в 2011 році, досягли 24,9 млрд гривень.

У департаменті ДПС додають, що найбільший приріст збитків стався в II кварталі - було задекларовано 142,7 млрд гривень.

Тому саме за результатами декларування за квітень-червень ДПС почала забороняти включати збитки минулих періодів у поточну звітність.

Глава ДПС Олександр Клименко заявляв, що акцент був зроблений не на формальному перенесення минулих збитків, а на його економічній суті.

За даними департаменту ДПС, в більшості випадків підприємства включають до витрат непрямі витрати, пов'язані з оплатою консалтингових, маркетингових та юридичних послуг, а також здійснюють збут виготовлених товарів, робіт і послуг через комісіонерів.

"Сума комісійної винагороди дорівнює або майже ідентична сумі доходів, отриманих від господарської операції в цілому", - констатують в ДПС.

Податківці стверджують, що значна кількість збиткових підприємств знаходиться в торговельній та будівельній сферах, і на їх діяльність впливає криза 2008-2009 років.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!