У Богатирьової придумали, як знизити ціни на ліки

П'ятниця, 2 березня 2012, 12:36

В Україні збираються впровадити європейську практику часткової компенсації вартості ліків (у першу чергу "соціальних"), а також ввести референтні ціни, у результаті цього вартість ліків для населення може впасти від 20% до 2 разів.

 

Указ про створення відповідної робочої групи підписала 1 березня міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова, повідомляє DT.UA із посиланням на джерело у МОЗ.

Робоча група у тижневий термін має розробити умови переходу на референтні ціни (єдині узгоджені ціни на однотипні ліки різних виробників) і визначити умови впровадження в Україні процедури часткової реімбурсації (відшкодування) вартості ліків.

За даними видання, група вже створена, її очолив глава Державної служби з лікарських засобів Олексій Соловйов.

Серед іншого, робоча група повинна визначити перелік країн (їх може бути 5-7), які складуть індикативну групу.

Відомо, що на сьогодні туди уже включені Польща, Сербія, Молдова та Угорщина.

Нагадаємо, наприкінці січня глава Держслужби з питань регуляторної політики Михайло Бродський повідомив, що домігся від прем'єр-міністра Миколи Азарова доручення про введення референтних цін.

"Референтна (по суті, середня) ціна вираховується так: підсумовується вартість якогось одного препарату у 5 різних країнах і потім ділиться на 5. Дорожче сукупної вартості ліки продавати не можна... З досвіду Росії і всіх європейських країн можу сказати, що такий захід на 25-30% знизить вартість на всі ліки", - сказав він.

"В Україні ціни катастрофічно завищені. Якщо, наприклад, у Білорусі препарат коштує 15 грн, то до нас він потрапляє через Панаму вартістю 150 грн", - зазначив він.

Референтні ціни - єдині узгоджені ціни на однотипні ліки різних виробників, згідно з якими відбувається державне відшкодування витрат на ліки.

Референтна ціна є максимально можливим рівнем реімбурсації.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!