Янукович зобов’язав митницю збільшити збори на 7 мільярдів

Субота, 17 березня 2012, 11:04

Президент Віктор Янукович дав старт кампанії з наведення порядку в митній політиці, а річний план Держмитниці зі збирання податків збільшено на 7 мільярдів гривень.

Про це повідомив високопоставлений співробітник митниці, передає DT.UA.

Основною проблемою імпортно-експортної політики в Україні була тінізація цілих сегментів імпорту так званими модними фірмами. Привілейовані брокерські контори, що працювали в тісному контакті митницею, СБУ та кримінальними угрупованнями, накрутили ціни на "розмитнення" до позахмарних висот.

Обов'язкові послуги посередника при поставці товарів ширвжитку і господарських товарів становили до 60% від суми оформлення вантажу.

За словами митника, нині ситуація змінюється радикально: "Скомандувано аж згори - закрити всі "офіси" "модних фірм".

Якщо місяць тому за контейнер китайського ширвжитку довелося б заплатити 25 тисяч доларів офіційних платежів до бюджету, а 30 тисяч доларів - перерахувати на рахунки призначеного тобі посередника, то тепер завдання конкретне - платежі мають іти тільки в бюджет. І жодних прокладок та посередників.

Отже, починаючи з березня, офіційні платежі з контейнера ширвжитку становитимуть 55 тисяч доларів. І ця ставка зростатиме. Можна очікувати, що вже в червні митниця доведе збори з контейнера у бюджет до 80 тисяч доларів.

"Із кордону зняли не тільки кримінальних посередників, а й посередників у погонах. Припинено тотальний "шмон" та здирництво з боку СБУ. Митникам сказали: хлопці, ось ваша зарплата офіційна, ось вам доплати на таку-то скромну суму. Але ваш бізнес на затримці контейнера, на вивантаженні-завантаженні вже не пройде. Якщо хтось наважиться гальмувати контейнер, щодо якого зроблено легальні платежі, - вилетить із роботи", - відзначило джерело.

За словами митника, вже зараз у чергу на звільнення поставлено багато начальників середньої ланки митниці.

"Керівництво митниці поставило завдання впровадити до кінця року пілотний проект електронного документообігу з цифровим підписом, завдяки якому більшості суб’єктів ЗЕД взагалі не доведеться контактувати з чиновниками - оформлення документів відбуватиметься через Інтернет. Тобто саму ймовірність корупційних контактів буде зведено до нуля", - пояснило джерело.

За його словами, збільшення плану зі зборів до бюджету на 7 мільрдів для митниці, за умови дотримання нових правил гри, жодної проблеми не становитиме: "Якщо буде скасовано пільги, митниця зможе дати не менше 10 мільярдів за рік. Саме під ці завдання Калетніку дали Митний кодекс, який він форсував у парламенті".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!