В червні піраміда МММ-2011 може обвалитися

Четвер, 15 березня 2012, 15:12

Рядові десятники МММ сподіваються, що піраміда проіснує ще хоча б рік. Однак вони даремно на це розраховують. Обвал може початись вже в червні 2012 року.

Про це передають "Наші гроші" з посиланням на в російський "Forbes".

Вже зараз зобов’язання МММ лише на 3% забезпечені грошима, вважає викладача Вищої школи економіки Генріх Пеникас, який склав фінансову модель піраміди.

Для ланцюгової реакції достатньо вилучити 10% грошей. Вже в червні, коли будуть в масовому порядку розморожуватись супердоходні річні депозити, може статись обвал.

Люди, які в червні 2011 року вклали 30 тисяч рублів під 65% в місяць, в червні 2012 року можуть зажадати від МММ по 12,2 млн рублів.

Кошти, швидше за все, отримають ключові співробітники системи – стотисячники і мільйонники. Володіючи всією інформацією, вони почнуть переводити гроші на рахунки своїх довірених осіб, маскуючи це під крупні виплати учасникам системи.

Частину коштів можна буде вивести, списавши їх як видатки на рекламу, – це можуть робити керівники стотисячних осередків.

Все, що залишиться, ймовірно буде вкрадено рядовими десятниками, які просто перестануть віддавати гроші з рахунків на запит своїх начальників.

Притягнути співробітників МММ до карної чи адміністративної відповідальності буде важко, каже адвокат Євген Знаменський, бо люди фактично дарять гроші один одному, вказуючи при перерахування коштів в графі "призначення платежу" "особистий переказ".

Порушити справу, наприклад, по несплаті податків (саме претензії податківців в 1994 році спровокували обвал піраміди Сергія Мавроді) також неможливо.

МММ не зареєстровано як юридичну особу. У системи немає центру, єдиного розрахункового рахунку, директора і бухгалтера.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!