50% коштів, направлених на держзакупівлі, розкрадають - екс-міністр

Понеділок, 12 березня 2012, 10:48

Від 40% до 50% всіх коштів, що спрямовуються на держзакупівлі, йдуть в кишені тих, хто отримав ці можливості.

Про це заявив екс-міністр економіки, професор Володимир Лановий в неділю в ефірі "5 каналу", повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ".

"У нашому бюджеті 100 млрд гривень іде на різного роду так звані державні закупівлі. І ми з вами знаємо: 40% -50% грошей іде в кишені тих, хто отримав ці можливості", - сказав він.

Як приклад економіст порівняв питому вагу держзакупівель в бюджеті України і Німеччини.

"Для порівняння скажу - у нас в бюджеті держзакупівлі - 8-9% ВВП. У Німеччини - 1%. Тому там немає шахрайства, крадіжок, хабарництва, корупції, зловживань і бажання потрапити у владу для того, щоб збільшити свої доходи", - зазначив Лановий.

Як повідомлялося, у лютому провладна більшість у Верховній раді проголосувала за проект змін до низки законів з питань держзакупівель.

Представники опозиції наголошують, що норми документа дозволяють купувати або орендувати, минаючи процедуру держзакупівель, землю, будівлі та інше нерухоме майно.

9 березня Генеральна прокуратура придбала вісім седанів Toyota Camry у розкішній комплектації premium.

При цьому, в ГПУ, судячи з усього, хотіли уникнути розголосу, оскільки інформація про закупівлі не з'явилася в офіційному виданні "Вісник державних закупівель".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!