Депутати зібралися ввести корупційну складову до закону про держзакупівлі

Четвер, 9 лютого 2012, 18:47

Верховна рада прийняла за основу проект змін до низки законів з питань держзакупівель.

За проект закону №9634 про внесення змін до деяких законодавчих актів з питань державних закупівель в першому читанні проголосували 246 картки депутатів, повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ".

Згідно з документом, на державні, казенні, комунальні підприємства, господарські товариства, у статутному капіталі яких державна або комунальна частка перевищує 50%, поширюється дія закону про держзакупівлі в тому випадку, якщо закупівлі вони здійснюють за державні кошти.

Виступаючи в ході обговорення цього законопроекту, віце-спікер парламенту Микола Томенко зазначив, що пропозиції логічні в тому, що стосується, наприклад, культурних або спортивних організацій.

Водночас, він звернув увагу на те, що норми документа дозволяють купувати або орендувати, минаючи процедуру держзакупівель, землю, будівлі та інше нерухоме майно.

"Ви що, смієтеся? Ми і так Вісник державних закупівель читаємо як вісник корупції. Ви ще хочете все майно, нерухомість та будівлі вивести з-під тендерних закупівель?! Я абсолютно упевнений в тому, що ціла низка обмежень, які стосуються закупівель без тендера, повинні бути зняті. Я розумію аргументацію спортивної частини та частини установ культури і мистецтва. До всього іншого є великі зауваження", - сказав Томенко.

Він також звернув увагу на те, що нині публічність процесу держзакупівель забезпечується виключно за рахунок обов'язкового інформування у Віснику держзакупівель.

"Тепер в законі передбачена страшна, на мою думку, з точки зору корупції, стаття. Цікаво було б автора її знайти. Оскільки уряд - це установа велика, колективна. А бажано було б одну людину знайти - тепер необов'язково оприлюднювати на веб-порталі уповноваженого органу інформацію про закупівлі в одного учасника. Що ви робите?! Тепер ви будете визначати, що можна публікувати, чого не можна публікувати - це повністю перевести в тінь значну частину тендерних закупівель. Ми категорично проти цих норм, які посилюють корупційну складову в тендерних закупівлях", - підкреслив він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!