Рада дозволила ховати відпрацьоване ядерне паливо в Чорнобильській зоні

Четвер, 9 лютого 2012, 16:25

Верховна рада ухвалила законопроект, який передбачає будівництво централізованого сховища для зберігання відпрацьованого ядерного палива у Чорнобильській зоні.

Законопроект № 8795 депутати ухвалили в четвер 276 глосами "за".

При цьому парламент ухвалив цей законопроект з новою назвою – "Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом щодо розміщення, проектування та будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій" (за це проголосували 273 депутати).

Документ визначає, що це сховище є частиною єдиного комплексу з поводження з відпрацьованим ядерним паливом Державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС".

Централізоване сховище розміщується на майданчику між селами Стара Красниця, Буряківка, Чистогалівка та Стечанка Київської області у зоні відчуження території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

"Проектування та будівництво централізованого сховища проводиться з дотриманням вимог щодо цивільного захисту, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, міжнародних договорів", - сказано в законі.

Згідно з ним, "загальна місткість централізованого сховища становить
16529 відпрацьованих тепловидільних збірок реакторів типу ВВЕР-440 та
ВВЕР-1000", а для зберігання у ньому "передається відпрацьоване ядерне паливо реакторів типу ВВЕР-440 та ВВЕР-1000 вітчизняних атомних електростанцій".

Відпрацьоване ядерне паливо зберігається у централізованому сховищі протягом строку його експлуатації. Для зберігання у ньому відпрацьованого ядерного палива використовується технологія поверхневого "сухого" зберігання із застосуванням двобар’єрної системи його ізоляції, що забезпечується обладнанням спеціально спроектованих інженерних систем контейнерного типу, сказано в законі.

Замовник будівництва централізованого сховища спрямовує кошти в обсязі 10% загальної кошторисної вартості будівництва на спорудження об’єктів соціального призначення у місті Славутичі, Іванківському і Поліському районах Київської області згідно з переліком, затвердженим Київською обласною держадміністрацією.

Перерахування коштів здійснюється пропорційно фактично освоєним капітальним інвестиціям за даними бухгалтерського обліку, без урахування податку на додану вартість., сказано в законі

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!