Банки не хочуть віддавати депозити на першу вимогу

Четвер, 9 лютого 2012, 15:10

Українські банки заявляють, що право населення забрати свої депозити у будь-який момент не дає сформувати довгострокові фінансові ресурси, які могли би піти на кредитування підприємницького сектора.

У зв'язку з цим банкіри вважають, що необхідно на законодавчому рівні запровадити чітку диференціацію між терміновими і поточними депозитами та умовами їх обслуговування, повідомляє ТСН.

Зокрема, в асоціації "Український кредитно-банківський союз" переконані, що розвиток малого бізнесу неможливий без надання банками підприємцям доступних довгострокових кредитів.

На сьогодні, стверджують в асоціації, згідно з чинним законодавством (зокрема, ч. 2 ст. 1060 Цивільного кодексу), за договором банківського вкладу незалежно від його виду (вклад до запитання або строковий вклад) банк зобов'язаний видати депозит або його частину на першу вимогу вкладника.

При таких умовах всі залучені банківською системою кошти населення (на 1 січня вони склали 306 млрд гривень) по суті є підвішеними коштами, що позбавляє економіку вкрай необхідного для розвитку довгострокового кредитного ресурсу.

Банкіри упевнені в тому, що видача довгострокових кредитів в умовах, коли всі депозити фактично є поточними, супроводжується високими ризиками.

Як повідомлялося, за 2011 рік населення України поклало на банківські депозити більше 36 млрд гривень, що на 13% більше, ніж у 2010 році.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!