Інфляція в Україні знизилася до рівня країн Євросоюзу

Вівторок, 7 лютого 2012, 09:21

За даними Держстата, інфляція в січні становила 0,2%, стільки ж було зафіксовано місяцем раніше.

Цей показник нижче прогнозу прем'єр-міністра Миколи Азарова, який обіцяв збільшення цін на 0,3%, пише "Коммерсант-Украина".

Основним джерелом інфляції стали житлово-комунальні послуги, що подорожчали на 0,5%, зокрема квартплата (+3%), каналізація (+1,7%) і холодна вода (+1,3%).

Зростання квартплати було забезпечено підвищенням тарифів у Донецькій, Полтавській, Харківській і Дніпропетровській областях в середньому на 8%.

Уряд визнав їх необгрунтованими і пообіцяв зменшити.

Уже за підсумками лютого Держстат може зафіксувати зниження цих тарифів.

Низьку інфляцію також забезпечили стабільні ціни на продукти харчування (+0,2%) і зниження цін на пально-мастильні матеріали (-0,3%).

Серед продуктів харчування значне збільшення цін було зафіксовано лише на овочі (+3,6%) і фрукти (+2,4%), в той час як темпи подорожчання молочних і м'ясних продуктів не перевищували статистичної похибки.

Низька інфляція в січні призвела до чергового гальмування середньорічної.

Якщо за підсумками 2011 року цей показник становив 4,6%, то тепер - 3,7%.

У підсумку інфляція в Україні знизилася до рівня країн Євросоюзу (за підсумками 2011 року в ЄС вона становила 3%).

Враховуючи, що в 2011 році висока інфляція тривала до літа, подальше гальмування середньорічної цілком ймовірно.

"Уряд не збирається підвищувати комунальні тарифи. Тому, можливо, середньорічна інфляція до середини року виявиться нижче 2%. У II півріччі зростання цін прискориться, проте все одно не варто чекати високої інфляції - її буде стримувати низька купівельна спроможність громадян", - відзначає аналітик ІК Dragon Capital Олена Белан.

"Зниження інфляції - це не українська, а загальносвітова аномалія, - заявив старший науковий співробітник Інституту міжнародної економіки Петерсона Андерс Аслунд. - В умовах рецесії у населення немає достатніх коштів, отже, найближчим часом не варто очікувати значного прискорення інфляції".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!